Euro Cup

Dánsko nadviazalo posledných 16 kontaktov s Walesom na Euro Cupe

Aký Film Vidieť?

Dánsko nadviazalo posledných 16 vzťahov s Walesom na európskom šampionáte po silnom a emotívnom víťazstve nad Ruskom v kritickú noc v Kodani.

Dáni sú plne zapojení, deväť dní po svojom tíme Christian Eriksen padli na rovnakom ihrisku vo svojom prvom zápase proti Fínsku.

Po infarkte bol Eriksen prepustený z nemocnice. Počet obetí minulý týždeň bol ale dánskym hráčom jasný vďaka záverečnému hvizdu.

Počas celej hry sa v Kodani konal rev, zábavné oslavy a láska priaznivcov.

S vedomím, že musia zvíťaziť, a nádejou, že Belgicko zvíťazí nad Fínskom. Domáci sa neudržali. A Mikkel Damsgaard pripravte pódium vynikajúcim otváračom zápasu na veľké vzdialenosti.

Chelsea Andreas Christensen tiež vstúpili do štrajku, keď na štadión vstúpili správy o belgickom vedení vo Fínsku.

Yussuf Poulsen postavil Dánsko na 2: 0 a trafil zlý backpass z Roman Zobnin predtým Artem dzyuba dostal z penalty jeden späť pre Rusko.

Dánsko však potvrdilo svoj postup ako druhé miesto ako Christensen a Joakim Maehle za 3 minúty na nekontrolovateľnej hranici upravil na 4: 1.Výsledok opustil Rusko, ktoré začalo noc na druhom mieste, pod tabuľkou a mimo turnaja.

Emócie, láska a vášeň

Štadión Parken dostal pred začiatkom zápasu elektrický šok, keď fanúšikovia s láskou spievali štátnu hymnu. Oproti scénam na plný úväzok to však nebolo nič.

Hráči a zamestnanci sa natlačili do centra ihriska a čakali na potvrdenie belgického víťazstva Fínska. A keď sa výsledky vyhlasovali na ihrisku, nastal obrovský rev.

Dánsko potrebovalo výhru a pritiahlo fanúšikov. Damsgaard kopal veci kúzlami a stal sa najmladším strelcom (20 rokov, 335 dní) na významnom turnaji.

Dánski hráči oslávili víťazstvo nad Ruskom (Zdroj: Bangkok Post)

Poulsen bol mokrý od piva, ktoré fanúšikovia vyhodili do vzduchu, keď v Dánsku druhýkrát vsietil sieť. A hoci Dyuba vyhodenie lopty spôsobilo chvíľu obáv, netrvalo dlho.

Dánsko odpálilo ruského brankára Matveyho Safonova, ktorý urobil úžasný zákrok predtým, ako znovu prepukol Christensenov úder.

Dánsko smeruje do posledných 16 krajín plné dôvery.

Finále Maehleho sa skončilo a Dánsko smeruje do posledných 16 krajín plné dôvery. Wales čaká budúcu sobotu 26. júna v Amsterdame.

Zatiaľ čo dánski hráči oslavovali svoje víťazstvo nad Ruskom, ktoré ich poslalo do poslednej šestnástky európskeho šampionátu, z nich vylievalo emócie ako ostatných.

Po tom, čo videl svojho spoluhráča, dostal Christian Eriksen pred deviatimi dňami infarkt na rovnakom štadióne. Dánski hráči a priaznivci sa zišli na nezabudnuteľnom večeri v Kodani.

Vďaka dvom prehrám v ich prvých dvoch zápasoch sa zdalo vyradenie kvalifikácie vo vyraďovacej časti nemožné, pretože dánske legendy sú známe rozprávkami.

Víťazom Dánska pre Christiana je, že môžete vidieť a počuť, čo to znamená v Kodani.

Je to ďalší hrozný príbeh napísaný vo svete Hansa Christiana Andersena. Od tragédie a zúfalstva až po úplnú radosť. Ale, bohužiaľ, nie vždy to tak píšu.

ako starý je peyton manning?

'Všetci sme dúfali, že to bude čarovná noc.'

Po schúlení telefónu, aby potvrdili belgické víťazstvo nad Fínskom, ktoré poslalo Dánov na druhé miesto, sa hráči rozbehli povzbudiť priaznivcov.

Vytvoril sa kruh, ktorý je podľa mňa bláznivé behať a baviť sa bez výsledku vo fínskej hre, uviedol manažér Kasper Hjulmand.

Dúfali sme, že to bude čarovná noc. Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nás podporili a prejavili im toľko, láska. Mal som pocit, že to tak veľmi zasiahlo hráčov, takže vám veľmi pekne ďakujem za podporu, ktorú nám svet povedal.

Všetci dúfali, že to bude čarovná noc (Zdroj: ABC)

Nadšenie, tímový duch, priateľstvo medzi hráčmi bolo úžasné. Ak si to niekto zaslúži, tak sú to naši hráči. Nemyslím si, že sa dokázali vrátiť k tomu, čo prežili.

Neskôr v zápase nastal rozruch, keď prenikli správy o vedení Belgicka. Góly Andreasa Christensena a Joakima Maehleho sa vrátili späť s nekontrolovateľným koncom zápasu.

Yussuf Poulsen sa ocitol zaliaty pivom po strelení druhého gólu Dánska. A došlo k stretu, keď v prvom polčase skóroval mladík Mikkel Damsgaard.

Toto je tím, ktorý sa tam zúčastňuje. Prešli emotívnou horskou dráhou a je skvelé vidieť ich prechádzať, uviedol bývalý anglický obranca Rio Ferdinand.

Bývalá levica Alex Scott dodala: Toto je zvláštne. Emócie, ktoré by mali cítiť okolo toho štadióna. Hrajú tak, ako hrali pred týmito fanúšikmi a boli len magicky fit.

Ako sa udalosti vyvíjajú?

Dánsko začalo večer v skupine B s vedomím, že musí vyhrať, aby malo šancu na kvalifikáciu. Do prestávky však Damsgaard upravil na 1: 0 a po 59 minútach dostal druhý gól Poulsen.

Keď Dánsko išlo 2: 0, Belgicko malo gól v ofsajde, čo viedlo ku krátkym oslavám fanúšikov v Kodani. A o niekoľko minút neskôr dostalo Rusko pokutový kop za faul Jannika Vestergaarda.

Ruský kapitán Artem Dzyuba to dal do siete 2: 1. Ale Belgicko vyšlo navrch v ďalšej hre o štyri minúty neskôr vďaka gólu fínskeho brankára Lukáša Hradeckého.

Dánski fanúšikovia povzbudzovali svoj tím (Zdroj: Fidži News)

Dánski fanúšikovia fandili svojmu tímu a vyplatilo sa to, keď Christensen trafil tretí gól predtým, ako Mahlehle upravil na 4: 1.

Medzitým Romelu Lukaku zdvojnásobil vedenie Belgicka a Dánsko čakalo na posledný hvizd do Petrohradu.

Navyše silno bili päsťami. Na ich tvárach bola radosť a z ich tvári stekali slzy. A manažér sa dotkol jeho srdca. Je to len pekné vidieť. Mali by ste sa musieť pozrieť na radosť, uviedol bývalý útočník Anglicka Dion Dublin.

Ďalej by ste sa mali pozrieť na šťastie a úsmevy na ich tvárach, uviedol bývalý útočník Anglicka Alan Shearer. Môžete povedať, čím všetkým si prešli a aké ťažké museli byť v hre. Mali by si to užiť.

Bývalý tréner Nemecka Jurgen Klinsmann dodal: Je úžasné vidieť oslavy Dánska. Posledných pár dní prešli horskou dráhou s tým, čo sa stalo s Christianom Eriksenom, a vidieť ich prechádzať je úžasná vec.