Denver dostane okolo Blazers a vstúpi do semifinále

Aký Film Vidieť?

Denver Nuggets čelil zápasu Portland Trail Blazers pre hru 6.

Po epickej bitke medzi nimi v hre 5.

Blazers vyzerali ako remízu v sérii po tom, čo to v hre 5 nedokázali ani po dvojnásobnom vynútení predĺženia.

A na druhej strane sa Nuggets snažili uzavrieť hru výhrou.

Hráči Blazers začali hru silno a dávali gól vedro za vedrom.

Nakoniec však Nuggets zvíťazili za vynikajúcim skóre Nikolu Jokica.

Nuggets vyradili Blazers, zdolali ich 126: 115 a do semifinále Západnej konferencie sa ujali vedenia v sérii 4: 2.

Nikola Jokic viedol strelcov svojou bravúrnou streľbou, zatiaľ čo Damian Lillard viedol strelcov Blazers napriek prehre.

Blazers začínajú silno.

Damian Lillard mal za sebou skvelú prvú štvrtinu a dokonca vytvoril rekord v play-off. Pred zápasom získal ocenenie spoluhráč NBA roka.

Prvý štvrťrok sa začal Nuggets, ktorý zaostal za Blazers až so štyrmi bodmi, pričom v tejto štvrtine zostáva 7:10.

Potom Michael Porter mladší upustil trojbodový ukazovateľ, ktorý v polovici štvrtiny rozrezal vedenie na dve.

A pridal ďalšie tri ukazovatele, aby sa ujali vedenia.

Blazers sa ale ujali vedenia späť a boli o tri body vpredu, kým Porter pridal ďalšiu trojku, ktorá vyrovnala stav zápasu a zostávala 3:20.

Nuggets ťahali Blazers so štyrmi bodmi, v štvrťroku dosiahli 29 bodov, zatiaľ čo Blazers mali v prvom štvrťroku 33 bodov a

V druhej štvrtine viedli Blazers s päťbodovým náskokom v priebehu minúty hry.

Keď CJ McCollum upustil od namočenia, zvýšil náskok na sedem bodov.

V polčase štvrťfinále boli 45:47, keď vyrovnal stav zápasu na 47:47 Nikola Jokic.

Norman Powell prišiel s opačným rozložením a Blazers sa ujali vedenia šiestimi bodmi a v druhej štvrtine zostali 3:37.

Anfernee Simons zahodil trojku, ktorá viedla k 18-8 nájazdom a Blazers s 8 bodovým náskokom.

Lillard prišiel s trojkou, ktorej v druhej štvrtine ostávalo 0,4 sekundy.

Naďalej dominovali Nuggets v druhom štvrťroku, keď v druhom štvrťroku pridali 35 bodov, zatiaľ čo Nuggets pridali 32 bodov.

A aj na začiatku tretej štvrtiny sa ujal vedenia, keď využil 11-bodovú výhodu a v tejto štvrtine zostal 8:09.

CJ McCollum predĺžil vedenie na 14 bodov, prepadol trojbodovému ukazovateli.

V tretej štvrtine im zostávalo 79 - 91 a do tretej minúty zostávalo menej, keď McCollum prišiel s ďalším skokanom.

Nuggets sa vrátili.

Ale vďaka brilantnej streľbe Nikoly Jokic sa Nuggets vrátili.

Jokic odpovedal späť namočeným prerezávaním elektródy hneď dozadu.

Mali 95-101, Blazers stále na čele. Ale Monte Morris odhodil trojku na Bzučiak pre Nuggets.

Následne sa štvrťrok skončil 98: 101, Blazers iba s trojbodovým náskokom, keďže Nuggets ukončili štvrťrok behom 14: 4.

Blazers stále so štvorbodovým náskokom, vo štvrtej štvrtine zostáva 7:11.

Keď Monte Morris odhodil trojbodový ukazovateľ a náskok tak znížil na bod.

Jokic potom prišiel s trojkou na ďalšie držanie lopty, čím získal Nuggets dvojbodový náskok.

Bolo ich 110 - 108, keď Morris spustil plavák.

Blazersová zaostala za Nuggetmi o šesť bodov a Austin Rivers zhodil trojbodový ukazovateľ, čím zvýšil náskok na 9 bodov.

Jokic zrazil strelu hákom a ujal sa dvojciferného vedenia.

Ostávalo im 119: 113 a na rozohrávku ostávajú menej ako dve minúty. Jokic následne odhodil vedro.

Aaron Gordan potom spečatil hru trojkou z rohu na Jokicovu prihrávku a do hry tak ostal 9-bodový náskok.

Blazers nemal odpoveď na Jokicov priestupok. Výsledkom bolo, že tím Nuggets zvíťazil v pomere 126: 115 a vyradil Blazers vstupujúcich do semifinále Západnej konferencie.

Milujem náš tím. Mám rád každého hráča v tej šatni, jedného až sedemnástich, povedal tréner Nuggets Michael Malone. Stále hľadáme spôsoby, ako zvíťaziť. Minulý rok, tento rok si ľudia neuvedomujú, čo nám teraz chýba so zraneniami, takže som nemohol byť viac hrdý na skupinu hráčov, ktorú trénovanie skutočne milujem každý deň.

Teraz budú čeliť Phoenix Suns v semifinále Západnej konferencie.

Najdôležitejšie body bodovania.

Nikola Jokic viedol strelcov, klesol o 36 bodov, 8 doskokov a 6 asistencií. 20 z jeho 36 bodov prišlo v tretej štvrtine.

Je pre nich všetkým, povedal Damian Lillard o Jokičovi. Myslím si, že keby to bol nejaký rok, človek ako on, čo robí pre tento tím, by mohol viesť jeho tím k majstrovstvám, bolo by to tento rok kvôli tomu, aký je otvorený. Neexistuje žiadny obľúbený. Aspoň v mojich očiach mám pocit, že ktokoľvek môže byť porazený, a ktokoľvek si to môže urobiť urobiť. Preto je to pre mňa ešte väčšie sklamanie, pretože som mal pocit, že ak bude nejaký rok, môžete vziať na seba bremeno a ísť si nejaký zaobstarať, bol to tento. Rozhodne si myslím, že je toho schopný.

Opäť predviedol výkon na úrovni MVP, pretože Nuggets sa v druhej polovici za jeho brilantnou streľbou vrátili späť.

Preto je jednoznačným MVP, povedal Malone. Pretože z nášho tímu môžete vziať kohokoľvek, ak máme Nikolu, mohli by ste mňa, Wesa Unselda, Ryana Bowena, Charlesa Klaska, ktokoľvek tam chcete, nájsť, ako nájsť spôsob, ako súťažiť, pretože taký je skvelý je.

Na otázku o comebacku Porter jednoducho odpovedal: Getting zastaví a Nikola Jokic.

Hráči Nuggets zintenzívnili svoju hru a pomohli Jokicovi.

Jokic v tomto procese dostal pomoc od ostatných hráčov Nuggets. Jeden z nich pochádza od Michaela Portera mladšieho

Porter v prvej štvrtine klesol o 22 bodov, keď sa Jokic dostal do problémov s faulom a udržal Nuggets v hre.

Potom dohral zápas a získal 26 bodov, 5 doskokov a 4 asistencie.

Po tom, čo Nikola v treťom štvrťroku našiel svoj rytmus, dostal v druhej polovici pomoc od Monte Morris, Austin Rivers, Aarona Gordana a JaMychala Greena.

Máme veľa chlapíkov, ktorí sú tvrdí hráči, človeče, povedal Porter. Rovnako ako ja, aj ja som mal svoju chvíľu v prvej polovici a potom som sa ochladil. Nemyslím si, že som dal gól [zvyšok hry]. Potom to zjavne prevzal Jokic, ale tak, ako si svoje chvíle užívali Austin a AG, a Monte, J-Myke - máme len veľa chalanov, ktorí sú schopní.

Aaron Gordan v záverečnej minúte zhodil 13 bodov, 7 doskokov a štyri asistencie spolu s hernou tesnou trojkou.

Facundo Campazzo zaznamenal 10 bodov, 2 doskoky a 3 asistencie.

Monte Morris viedol na lavičke Nuggets, zaznamenal 22 bodov, 4 doskoky a 9 asistencií.

Zatiaľ čo JaMychal Green klesol o 10 bodov, 9 doskokov.

Historické vystúpenie Damiana Lillarda sa v tejto sezóne končí.

Damian Lillard bojoval počas celej série s aktuálnym kandidátom na MVP Nikolom Jokicom, aby NBA postúpil medzi najlepšie zápasy play-off tejto sezóny.

V hre 5 si vynútil dve presilovky spojkovou trojkou a v tejto hre takmer porazil Nuggets.

A dnes večer vytvoril rekord play off NBA.

Nuggets sa ponáhľali uzavrieť sériu v hre 6, aby sa vyhli ďalšej spojkovej hre od Lillarda.

Damian Lillard, jeden z hráčov spojky vôbec, sa v hre 7 nepokúša vidieť, uviedol útočník Nuggets Michael Porter mladší.

Lillard dohral zápas, dosiahol 28 bodov a 13 asistencií double-double spolu so 4 doskokmi.

V prvom kole play-off mal 35 trojok a stal sa hráčom s najvyšším počtom troch ukazovateľov v sérii play-off.

Zatiaľ čo CJ McCollum klesol o 21 bodov, 4 doskoky a 3 asistencie.

Norman Powell zaznamenal 17 bodov, 4 doskoky a 2 asistencie, zatiaľ čo Jusuf Nurkic klesol o 13 bodov, 7 doskokov a 2 asistencie.