Euro Cup

Španielsko porazilo Švajčiarsko a postúpilo do semifinále

Aký Film Vidieť?

Trojnásobní majstri Španielska prežili ďalšiu pohromu, keď v penaltovom rozstrele porazili tím desiatich mužov Švajčiarsko a postúpili do semifinále majstrovstiev Európy.

Náhradník Švajčiarska Ruben vargas bol v slzách na plný úväzok po tom, čo prepadol penaltu nad bar a povolil Mikel Oyarzabal dať Španielsku gól.

Španielsko, šieste mužstvo sveta, tiež potrebovalo predĺženie, aby v posledných 16 zápasoch zdolalo Chorvátsko napriek tomu, že s piatimi minútami riadneho hracieho času viedlo 3: 1.

Ako záložník boli pred Petrohradom proti Švajčiarsku Denis Zakaria odvrátený Jordi Alba Je strieľaný do vlastnej siete, aby mal Španielsko šancu dostať sa čoskoro do vedenia.

Švajčiarsky kapitán xherdan Shaqiri vyrovnalo po chybe vzadu v Španielsku. Ale švajčiarsky spoluhráč Remo Freuler bol prepustený o deväť minút neskôr.

Držali sa prinútenia predĺženia a prestrelky, ale nevyužili tri bodové kopy, ktoré sa nakoniec ukázali ako nákladné.

Španielske hniezdo sa v utorok vo Wembley stretne s Talianskom v semifinále Roberto Mancini Tím porazil Belgicko 2: 1.

Španielsku chýba bezohľadnosť, ale pokračuje.

Keď Alba v 8. minúte odvrátila strelu Španielska do vedenia 1: 0, boli na strane Luisa Enriqueho pozitívne signály.

Mali možnosť predĺžiť svoj náskok tým, že Cesar Azpilicueta a Pau Torres krútili hlavou široko z rohov.

Ale nedostatok bezohľadnosti Španielska pred bránou ich takmer vrátil. Keď sa Zakaria, ktorý bol predtým zavinený vlastným gólom, priblížil k smeru domov. A Steven Zuber bol vylúčený.

Španielsku chýba bezohľadnosť, ale pokračuje (Zdroj: Business Standard)

Nakoniec to bola chyba, ktorá prišla zo Španielska a ktorá zachránila Švajčiarsko. Stret medzi Aymeric Laporte a Pau Torresom prerušil Freuler. A povedal Shaqiri, ktorý nemohol chýbať.

Freulerovi hrdinovia však trvali krátko, keď prišiel na koniec osudu Gerarda Morena. A anglický rozhodca Michael Oliver neváhal ukázať aj rovno červenú kartu.

Švajčiarsko vydržalo zostávajúcich 13 minút a v predĺžení smelo bránilo. Ricardo Rodriguez vyprodukoval vynikajúci blok na zapretie Marcosa Llorenteho.

s kým je Michael Strahan zasnúbený

Navyše, Moreno mal najväčšiu šancu za dve minúty predĺženia. Keď pálil zo vzdialenosti niekoľkých yardov, frustrovane prekopol žrď.

Španielsko, ktoré v čase rozstrelu vynechalo dve penalty, však urobilo len málo na to, aby prihrávalo. Ich najťažšou skúškou budú posledné štyri proti Taliansku, najlepšiemu tímu sveta, po porážke Belgicka.