Euro Cup

Španielsko do štvrťfinále porazilo Chorvátsko v predĺžení

Aký Film Vidieť?

Španielsko sa dramaticky dostalo do osemfinále Euro 2020 tým, že po zápase s ôsmimi gólmi porazilo Chorvátsko v predĺžení.

čo teraz robí gary payton

Luis Enrique sa striasol ako náhradník Chorvátska Mislav Orsic a Mario Pasalic v posledných piatich minútach skóroval dvakrát, vrátil sa z stavu 3: 1 a vynútil si predĺženie. Španielsko sa napriek tomu zhromaždilo, pretože ďalších 30 minút vytvorilo ďalšiu drámu.

Štrajkujúci Alvaro Morata , ktorý pred zápasom prezradil, že jeho rodina bola počas turnaja kvôli jeho výkonom ohrozená. Umlčal svojich kritikov, keď v Kodani strelil štvrtý gól Španielska v predĺžení.

Týmto sa strelenie gólov neskončilo ako Mikel Oyarzabal pridal o tri minúty piaty gól v zápase s Chorvátskom. Kto v posledných 16 hrách tvrdo bojoval.

Pri spätnom pohľade na 20 minút do hry brankár, Unai simon nedokázal kontrolovať spätný pas Pedriho na 49 yardov, čím sa dostal do vedenia s Chorvátskom.

Tento zvláštny cieľ vyvolal odpoveď Španielska. S Pablo Sarabia skórovanie ekvalizéra, César Azpilicueta skórovať ďalší a Ferran torres čím sa stáva 3-1.

Španielsko vyzeralo uvoľnene a pohodlne, ale Chorvátsko začalo pracovať so svojimi náhradnými hráčmi, ktorí hrali neskoro, aby si vynútili predĺženie.

Napínavé okamihy pokračovali, keď Simon napravil svoju predchádzajúcu chybu hrdinským štýlom popretia Andreja Kramariča pred tým, ako sa Morata presunul na druhú stranu, aby dal Španielsku náskok.

Bol to doposiaľ najnapínavejší zápas na turnaji. A trojnásobní šampióni Španielsko narazia na Švajčiarsko po tom, čo vo štvrťfinále zvíťazili nad Francúzskom v ďalšej dobrej hre.

Morata a Simon stvárňujú španielsku postavu.

Španielsko sa stalo prvým tímom v histórii európskych majstrov, ktorý strelil päť a viac gólov za sebou. Ale najdôležitejšia bola Morata’s.

Útočník pred turnajom premárnil veľa dobrých šancí na turnaji. A vyzerá to, že už nikdy nebude jeho noc. Keď sa mu nepodarilo predčasne prikývnuť na kríž Ferrana Torresa.

Po dvoch minútach sa zdalo, že táto strata bude stáť viac, keď sa Chorvátsko ujalo vedenia. Bol to však Morata, španielski hráči, ktorí sa zhromaždili na oslavu po tom, čo ich miesto vo štvrťfinále bolo úplne uzavreté kvôli jeho gólu.

Morata a Simon stvárňujú španielsku postavu (Zdroj: Al Jazeera)

Toto zobrazenie postavy zvýšilo dôveryhodnosť Španielska pri hlbokom prieniku do turnaja, aby sa vrátil k svojmu cieľu a preskupil sa po tom, čo si Chorvátsko vynútilo predĺženie.

Scény na plný úväzok boli zmesou vzrušenia a relaxácie. A teraz sa pripravia na štvrťfinálový zápas proti Švajčiarsku. Ktorý vyradil majstrov sveta Francúzska počas penaltového rozstrelu v Bukurešti.

Nikomu sa viac neuľavilo ako brankárovi Simonovi. Po svojej veľkej chybe vytiahol časom značné úspory.

Chorvátsko sa uklonilo, ale nie bez boja.

Finalisti majstrovstiev sveta, Chorvátsko, prehrali v 16. fáze zápasu o druhé euro v rade. Potom, čo ich v roku 2016 porazili prípadní víťazi, Portugalsko, ktoré sa však nezaobišlo bez bojov.

Španielsko sa počas hry neodradilo, ale Chorvátsko si vytvorilo veľa čistých šancí. A keby to bolo viac kliník, bol by to iný príbeh.

Nikola Vlasic rozbil ďalšieho do siete a Kramaric bol poslaný do ofsajdu, keď sa otočil dozadu, kým Španielsko nevyhralo 3: 1.

Chorvátsko sa uklonilo, ale nie bez boja (Zdroj: Give Me Sport)

Ale ako vyzeralo Španielsko uvoľnene, Chorvátsko vystupňovalo a nebolo ochotné opustiť konkurenciu bez dopadu.

Striedajúci si vynútili predĺženie a Chorvátsko mohlo pokračovať, keď Orsic nebezpečne vystrelil do tyče ešte niekoľko minút predtým, ako Simon Kramariča odmietol.

Táto strata bola nákladná a Španielsko takmer dostalo palec hore, keď natáčka Dani Olmo’s v smrteľných chvíľach narazila do stĺpu vľavo.

Chorvátsko bolo po úplnom neúspechu prirodzene frustrované na plný úväzok. Ale zanechali svoju stopu na turnaji hraním svojej úlohy vo veľkolepej hre.