Euro Cup

Wales 2: 0 Turecko: Bale a Ramsey pomohli Walesu zvíťaziť

Aký Film Vidieť?

Wales urobil rozhodujúci krok v kvalifikácii do druhého kola Euro 2020, keď porazil Turecko po ohromujúcom stretnutí v Baku.

Wales, ktorý mal v azerbajdžanskom hlavnom meste viac ako 30 000 divákov, úspešne predvádzajúcich domáce zápasy v Turecku, reagoval Wales na ducha nepriateľstva mohutným a útočným prejavom. Svojim súperom sa otvorili podľa ľubovôle.

Po sérii zahodených šancí v prvej polovici nepokojnej sezóny Gareth Bale zahral brilantnú prihrávku v tureckom obrannom srdci za Aaron Ramsey , ktorý znížil loptu a dobre zakončil.

Turecko sa síce vrátilo späť silné, ale Walesan premeškal vynikajúcu príležitosť na posilnenie svojho vedenia, keď kapitán Bale trafil pokutový kop nad bránu.

Waleská obrana občas zaznamenala otrasy, keď odolávali tureckej invázii. S Danny Ward významné úspory, ktoré je neskoro poprieť Merih Demiral .

ale Connor Roberts zasiahla roh hĺbky zranenia, aby podporila štvorbodové víťazstvo Walesu, pričom v skupinovej fáze zostáva jeden zápas.

DR. neal elattrache čistá hodnota

Finálový zápas bude v nedeľu v Ríme, kde sa stretne s favoritmi skupiny A v Taliansku, proti ktorým sa v stredu stretne Švajčiarsko.

Po remíze 1: 1 so Švajčiarskom v ich úvodnom zápase uplynulú sobotu. Wales bude pozorne sledovať udalosti na štadióne Stadio Olimpico, pretože zápas by mohol mať obrovský vplyv na ich nádeje na dosiahnutie posledných 16.

Ale bez ohľadu na udalosti v Ríme bolo toto pôsobivé vystúpenie a výsledok proti Turecku mnohými tipované. Pred týmto turnajom znamenali potencionálne tmavé kone pozoruhodnú premenu z Robert Page Strane.

Wales sa transformoval.

Wales bol nečinný, pri sobotňajšej prvej remíze 1: 1 so Švajčiarskom bol často oddelený. V zápase však neurobili žiadne zmeny. Boli na nepoznanie.

Bale a Ramsey, neznámi proti Švajčiarom, boli do začiatku zapojení vo veľkej miere a spájali sa s pozitívnym výsledkom.

Skipper Bale našiel v šiestej minúte nabitého Ramseyho loptou. A po otočení dovnútra Caglar Soyuncu , strelu záložníka Juventusu k bližšej žrdi zachránil Ugurcan Cakir .

Keď si Bale vymenil krídla s Danielom Jamesom, čo je absolútna hrozba pre tureckú obranu, vo waleskej hre chýbal účel a rýchlosť, ktorá v ich prvom zápase chýbala.

Wales zmenil svoju hru (Zdroj: Wales Online)

Stále sa otvárali príležitosti, kde James prekonal Kieffera Moora, ktorý postupoval pred ďalším Baleom cez loptu, ktorý umiestnil Ramseyho, ktorý sa rútil a vyrazil svoju strelu ponad brvno.

Keby panovačný pocit mal, že tieto premrhané príležitosti by sa niekedy vrátili a uhryzli tím Wales. Tieto obavy sa mali zmierniť, keď sa ich hviezdna kombinácia dostavila po tretíkrát.

Bale sa zmocnil lopty v polovici cesty a videl Ramseyho beh za obranu Turecka. A zistil, že jeho tímový kolega s odborne nameraným čipom.

Ramseyho kontrola nad zápasom bola navyše rovnako kvalitná, rovnako ako jeho nízka koncovka.

Bale penaltu minul.

Keďže nemal šťastie pozadu, ale obdivoval ho mohutný a vplyvný dav v turecko-azerbajdžanskom prostredí, bolo Turecko v druhom polčase založené veľmi útočným spôsobom. Obrancovia a krídelníci sa pohybovali vpred.

V druhom polčase mal deväť minút vynikajúcu šancu na vyrovnanie kapitán Burak Yilmaz, keď loptu v oblasti Walesu trafil Kaan Ayhan. Útočník z Lille sa ale vynoril z bezprostrednej blízkosti.

To bol jeden z mnohých pokusov Turecka v čase obrovského tlaku. A po odpore bolo povolené Walesu tiež rozšíriť svoje vedenie v hre.

Bale netrafil penaltu (Zdroj: Metro)

Bale vzal do pokutového územia Mehmeta Zekiho Celika, a keď turecký obranca zavesil nohu, natlačil loptu pred seba a odhodil ju.

Rozhodca Artur Dias ukázal na miesto a Bale vystúpil a ohromil svoj rozbeh. Pred zasiahnutím pokutového kopu cez tyč.

Turecko však ešte neskončilo. Ward dobre zachránil hlavu mocného Demirála už len tri minúty. Posledné slovo však mal Wales.

Bale, ktorý nevynechal svoj penaltu, pretancoval do tureckej šestnástky na predĺženie. A loptu nasadil na neúnavného Robertsa, ktorého zakončenie na klinike umlčalo domáce publikum. Takisto to nechalo niekoľko stoviek waleských fanúšikov oslavovať dlho do noci.

Bale a Ramsey oživujú klasickú kombináciu Walesu.

Dav podporujúci viac ako 30 000 Turecku bol umlčaný tak, že to bolo pri poslednom hvizde v Baku. Bolo počuť iba výkriky radosti velšských hráčov.

Stredajšie víťazstvo 2: 0 bolo ich najlepším zápasom a výsledkom od Euro 2016. Bola to povzbudzujúca kampaň, ktorá sa skončila prvým semifinále v histórii Walesu.

Počas toho zlatého leta vo Francúzsku navyše Gareth Bale a Aaron Ramsey hrávali hlavné úlohy. A pod nočnou oblohou Euro 2020 hviezdy Walesu opäť zažiarili.

Nie vždy to tak bolo. Obaja hráči museli znášať obdobia frustrácie zo svojich vysokých štandardov.

Keďže im počas minulého európskeho šampionátu prekážali zranenia alebo nedostatok pravidelných akcií aj so svojimi klubmi.

Bale a Ramsey oživujú klasickú kombináciu Walesu (Zdroj: BBC)

V stredu večer však Bale a Ramsey vyzvali, aby sa duch roku 2016 dostal do semifinále Euro 2020 s Walesom.

Táto dvojica sa dobre spojila s úvodným gólom Walesu. Kapitán Bale navrhol Ramseymu lepšiu kontrolu nad obranou v Turecku, aby ho ovládol a zakončil s úspechom.

Zatiaľ čo Bale potom v druhom polčase minul penaltu. Ale nenechal sa odradiť neúspechom, zariadil, aby si Connor Roberts zabezpečil double vo Walese po predĺžení.

Je veľmi ťažké porovnať hru tejto sezóny s hrou z roku 2016. Stále je to však neuveriteľne úspešné, uviedol Bale.

Toto si užijeme dnes večer a zajtra a potom sa pozeráme do budúcnosti na ďalšiu hru.

Nasledujúci zápas bude posledným zo skupiny A, ktorý bude čeliť talianskym vodcom a obľúbeným na rímskom štadióne Stadio Olimpico.

Pre Ramseyho bude mať hra pridanú hodnotu. Keď bude hrať futbalový klub Juventus, bude na svojom pravidelnom štadióne Azzurri.

Nechýbalo ani známe Baku. Jeho gól proti Turecku, brilantná asistencia, sebavedomé zakončenie, dôležitá momentálna situácia bola ako prechodný gól, ktorým sa Wales dostal na cestu ohromujúceho víťazstva 3: 0 nad Ruskom v jeho poslednom zápase tímov v roku 2016.

V tom roku bol Ramsey vybraný za tím turnaja. A hoci sú to ešte začiatky letnej sezóny. Tridsaťročný mladík ukazuje, ako dokáže vstať a ísť na významné udalosti.

Cítil som úľavu. Predtým som mal dve šance na skórovanie, ale ten prvý polčas bol dnes lepší, mali sme väčšiu kontrolu, povedal.

V druhom polčase sme tiež predviedli dobrý charakter a tiež si myslím, že si zaslúžime vyhrať.

Dali sme si teraz vynikajúcu príležitosť. Máme pred sebou ďalšiu skvelú hru a teraz sme v dobrej pozícii.

Mám niekoľko spoluhráčov z Juventusu, ktorí hrajú za Taliansko, takže mi to tam bude dobre. Teraz však zastupujem svoju krajinu a urobíme všetko pre to, aby sme túto hru vyhrali.