Novinky

Bavorská nadvláda stále pokračuje: Der Klassiker si dlho pamätá

Aký Film Vidieť?

Bayern Mníchov si udržal prvé miesto v bundeslige po tom, čo porazil Dortmund.

Bayern Mníchov znovu získali prvé miesto v Bundeslige po tom, čo porazili Borussiu Dortmund v sobotu v Allianz Aréne. To, čo ostatní videli ako víťazstvo, vidíme ako ‘ bavorská nadvláda . “

Hostia sa ujali vedenia po nórskom mladíkovi Erling Haaland skóroval za hostí v priebehu prvých dvoch minút. Haaland potom v deviatej minúte zápasu zdvojnásobil svoje skóre, keď mu asistoval Belgičan Thorgan Hazard.

kto je Brock Lesnar tiež ženatý

Hostia sa stali druhým jediným tímom, ktorý strelil dva góly, kým hodiny nezasiahli 10-minútovú hranicu proti Bayernu od zápasu MSV Duisburg v roku 1977, keď strelil dva góly Ronald Worm.

Hostia mali možnosť strojnásobiť svoje skóre, ale Thomas Meunier premárnil zlatú príležitosť. Krátko nato dostal Robert Lewandowski v 26. minúte hostí späť do hry po skórovaní za pomoci Leroyovej Sane.

Rovnako poľský útočník dostal vyrovnanie tesne pred polčasom po premene penalty. Vyzeralo to, že možný horizont je na obzore.

Potom sa prvýkrát v zápase ujali vedenia muži Hansiho Flicka, keď z d-boxu skóroval Leon Goretzka a upravil na 3: 2.

Lewandowski nakoniec svojím hattrickom spečatil víťazstvo proti svojim bývalým zamestnávateľom prostredníctvom Alphonso Davies ‘Pomáhať.

Touto výhrou Bayern znovuzískal svoj trón na čele nemeckej Bundesligy a momentálne má náskok 2 body pred RB Lipsko, ktorý je na treťom mieste a 10 bodov z tretieho VFL Wolfsburg.

Tu je niekoľko zaujímavostí so sebou z hry:

Bojujúci Dortmund

Prvých 10 minút hry to vyzeralo, že lepším tímom je Dortmund. Haaland skóroval dvakrát, aby zabezpečil hosťom nepredvídané vedenie.

Mali šancu ísť na 3: 0, ale Thomas Meunier premárnil zlatú príležitosť, ktorá sa stala nákladnou. Krátko po miss bol hostiteľ späť v hre s 2-1.

Aj keď boli BVB na šnúre dobrých výkonov, proti Bayernu nedokázali vydržať rovnakú formu a hneď na polčase inkasovali ďalší gól.

Boj pokračoval hneď na začiatku druhej polovice pre mužov Terzica, pretože si nemohli nájsť iný plán. Dortmund nakoniec počas celej hry zaznamenal iba 4 strely na bránu.

Šport a COVID-19: Len málo športovcov trpí po COVIDe srdcovými chorobami >>

Najlepší Bayern

Po poklese stavu 2: 0 v priebehu 10 minút to bol budíček, aby sa muži Hansiho Flicka sústredili a uistili sa, že predvádzajú svoj vrchol, aby vyrovnali a prevzali kontrolu nad zápasom.

Robert Lewandowski bol klinický pre celú hru, ale nemali by sme vylúčiť Goretzku, Sanea a Alphonso Davies pretože ich príspevok bol rovnako zásadný pre boj. Zdá sa, že Bavori si viac ako kedykoľvek predtým dôverujú úspešnej obhajobe titulu.

Pán. Dead-Set Halland

Aj keď bol súčasťou stratovej strany, nórska senzácia bola pripravená predviesť skvelý prejav hneď na úvod.

Skóre bolo neuveriteľné, keď strelil dva góly, keď hodiny dorazili do 10 minút a položili výzvu Lewandowskému a jeho Bavorom.

Aj keď hostitelia výzvu prijali a uspeli, Erlingove výkony naďalej šokujú svet bez ohľadu na to, ako sa darí zvyšku dortmundského tímu.

Superior Lewandowski

Robertovi trvalo takmer celú prvú polovicu, kým sa dostal zo značky. Bývalá hviezda BVB sa roztrhla v srdci svojho bývalého klubu a akonáhle nastúpi, sotva existuje niečo, čo by ho mohlo zastaviť.

Bavorská nadvláda

Robert Lewandowski (Zdroj: The Guardian)

Lewandowski bol mužom zápasu na konci so svojimi tromi gólmi z celkovo deviatich striel, čo bolo viac ako celkový súčet pokusov Dortmundu.

Červení z Mníchova alebo červení z Lipska?

Výsledkom je, že Bayern bol na prvom mieste v lige, a tak sa z pretekov o víťaza stal skutočne dvojkoňový závod. RB Lipsko je jediný tím, ktorý je dosť blízko na to, aby vyzval rekordných šampiónov, zatiaľ čo VFL Wolfsburg je tretí s 10-bodovým rozdielom.

S touto stratou je Borussia Dortmund momentálne na prvom mieste o 16 bodov a čelí problémom pri boji o miesto v automatickej kvalifikácii Ligy majstrov UEFA, nehovoriac o titule.

Ostatné tímy ako Bayern Leverkusen a Eintracht Frankfurt sú v top 4, ale reálne prehrali príliš veľa.

Čo teraz pre mladé hviezdy Dortmundu?

S takýmito slabými výsledkami, budúcnosť mladých hviezd ako Haaland, Jadon sancho a Gio reyna dvíha obočie svetu, pretože si nie je istý, či zabezpečí európsky futbal pre nadchádzajúcu sezónu.

s ktorou je ženatý Ben Roethlisberger

Nový tréner Marco Rose by mohol naznačiť možnosť vylepšenia čierno-žltého tímu.

Ako už bolo spomenuté, prípad hráčov, z ktorých Sancho a Gio reyna chýbal v zápase Mníchov, zostal v zostave po skončení sezóny. Pred bolestivou prestavbou je pravdepodobné, že sa stane viac ako jeden východ.